Video Marketing

Odpověď na otázku, jestli propagace výrobků a služeb prostřednictvím videa opravdu funguje, není jednoduchá. Složitějším způsobem by se dalo vysvětlovat, že záleží na hlavně vašich cílech. Pokud ale chcete jednoduchou odpověď, pak vězte, že ano, videa jako marketingový nástroj opravdu fungují.

Stránka s videem má 53x větší šanci zobrazit se na první straně výsledků vyhledávání, než stránka se stejnou informací v textové podobě.
Forrester Research

Hlavní cíle digitálního marketingu

Podle výzkumu agentury Web Marketing 123 State of Digital Marketing report se marketingoví experti shodují, že dva nejdůležitější cíle digitálního marketingu jsou:

  • Získávání kontaktů na zákazníky a prodej (asi 75 % souhlasí)
  • Budování povědomí a zvyšování návštěvnosti (asi 25 % souhlasí)

 
Nejlepšími měřítky úspěchu přitom jsou:

  • Návštěvnost stránek (74 % souhlasí)
  • Získávání kontaktů na zákazníky (69 % souhlasí)
  • Prodeje a míra prokliku na stránkách (65 % souhlasí)


Na otázku co má největší dopad na návštěvnost stránek odpovědělo 57 % B2B a 41 % B2C marketérů, že SEO. Důvod je jednoduchý: výsledek SEO optimalizace je relativně předvídatelný a snadno měřitelný. Kdo si za ni zaplatí, dosahuje lepšího umístění ve vyhledávačích.

Video pomáhá SEO optimalizaci

Vyhledávací algoritmy Googlu a dalších vyhledávačů považují video za hodnotnější obsah než text. Podle výzkumu společnosti Forrester má stránka s videem 53x větší šanci zobrazit se na první straně výsledků vyhledávání, než stránka se stejnou informací v textové podobě.

Video může být navíc mnohem poutavější (obsahuje pohyb, hudbu, komentář) a snaží se zvýšit návštěvníkův zájem. Ten pak zůstává na stránkách déle a vy máte více času, abyste mu sdělili potřebné informace.

Podle dalšího průzkumu marketingového serveru ReelSeo.com se umístěním videa na stránky zvyšuje míra prokliku o 41 %.

Podobných výzkumů, které potvrzují stoupající význam video obsahu, se dá na internetu najít spousta. Všechny dávají v úvodu zmiňovanou složitější odpověď na otázku, jestli propagace výrobků a služeb prostřednictvím videa opravdu funguje. I ony potvrzují, že ano.

 

Car-Recalls.eu |Svolávačky.cz |Autovideo.cz | Motorhome.cz